Idzie lasem pani jesień,
jarzębinę w koszu niesie.
Daj korali nam troszeczkę,
nawleczemy na niteczkę.


23 września dotarła do naszego przedszkola jesienna pora roku. Na czele Pani Jesień, którą wszyscy radośnie powitali. Przedszkolaki przygotowały się na przyjście nowej pory roku – zaprezentowały piękne tańce i piosenki o jesieni.
Trudno w to uwierzyć, ale Pani Jesień odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne: misie, biedronki i motylki. W każdej grupie pokazała swój duży kosz z darami, w którym znalazły się min.: warzywa, owoce, jesienne kwiaty, liście. Pani Jesień spędziła z dziećmi czas na wspólnej zabawie, zachęcała do tańca i rozwiązywania ciekawych zagadek na temat jesiennej pory roku.
Przedszkolaki tego dnia wiele się dowiedziały na temat nowej pory roku, a przede wszystkim poznały możliwości jesiennej aury. Dzieci mają świadomość, że ciepłe lato odeszło, a jesień przynosi chłodne dni, więc trzeba pomyśleć o ciepłym ubraniu, ale też o odpowiednim dbaniu o swoje zdrowie. Mamy nadzieję, że jesienna pora roku nie będzie nudna, a wniesie w nasze życie przedszkolne wiele ciekawych inicjatyw i pomysłów, dostarczy wielu ciekawych darów i skarbów.

Nauczyciele